Deprecated: Creation of dynamic property JJ_404_to_301::$actions is deprecated in /home/zaplecza/domains/interl.pl/public_html/wp-content/plugins/404-to-301/includes/class-jj-404-to-301.php on line 65
Dieta a samopoczucie - to co jesz ma znaczenie - Interl
Zdrowie i uroda

Dieta a samopoczucie – to co jesz ma znaczenie

Dieta a zdrowy tryb życia

To jak się czujemy w dużej mierze zależy od tego co jemy. Dieta ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz podejście do codziennych obowiązków. Jedząc produkty wysoko przetworzone najczęściej będziemy ospali i zmęczeni. Organizm ma problem z trawieniem niskiej jakości jedzenia. Im jesteśmy starsi tym bardziej odczuwamy skutki złej diety. Około 30 roku każdy zastanowi się na zmianą swojej diety. Ruch z dostarczeniem odpowiednich składników sprawi że na pewno poprawisz swoje samopoczucie. Dziś porozmawiamy o zdrowym trybie życia.

Dziś każdy jest fit

Moda na bycie fit wjechała do naszego kraju na dobre. W każdej telewizji zajdziesz program w którym kolejna to gwiazda uczy Cie jak zdrowo jeść itd. Cała ta nagonka sprawia że nie masz ochoty na zdrowy obiad tylko kebaba w bułce z ulubionymi sosami. Bo ile można słuchać o wartościach odżywczych, kaloriach itp. Na szczęście aby czuć się dobrze nie musisz rezygnować że wszystkiego co lubisz. Fakt pewnie wielu specjalistów zabiłoby mnie za te herezje ale prawda jest zawsze gdzieś pośrodku. W przypadku diety także.

Nie potrzebna jest rewolucja

Twoja przygoda ze zdrowym no może po prostu zdrowszym trybem życia powinna zacząć się od przeanalizowania tego co jesz. Wyrzuć produkty wysoko przetworzone. Jeżeli nie masz czasu na gotowanie obiad to w każdym mieście znajdziesz bar który za cenę mrożonki dostarczy Ci pełnoprawny obiad. Co do ziemniaków i chleba to zdania wśród specjalistów są podzielone. Jedni powiedzą że to Cie zabija inni że nie ma co panikować. Ja pieczywo jem ale tylko ciemne i to była dobra zmiana w moim życiu.

dieta - kalorie

Wszystko rób z głową

Kiedy wiesz już co w twoim jadłospisie było nie tak czas zastanowić się nad tym ile kalorii dziennie potrzebuje do tego aby prawidłowo funkcjonować. Jeżeli dieta ma także pomóc Ci pozbyć się zbędnych kilogramów to jest to bardzo ważne. Pamiętaj że jeżeli Twoje zapotrzebowanie to 2000 kalorii a Ty nagle zaczniesz jeść 1300 to nie osiągniesz super rezultatów. Takie wyniki jak 10-15 kg w miesiąc to nie jest coś o czym powinieneś myśleć. Zbyt szybka utrata masy ciała może być niebezpieczna i niezdrowa. Pamiętaj o tym. Optymalne jest ustalenie zapotrzebowania kalorycznego i obcinania go o 100-200 kalorii co pewien czas.

Ćwiczenia i wysiłek fizyczny

Ruch i wysiłek fizyczny to coś o co powinni zadbać wszyscy. Tym bardziej jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia. Nie chcesz aby brzuch Ci rósł prawda? Form aktywności jest wiele i wszystko zależy od tego co lubisz i na co masz ochotę. Możesz jeździć rowerem, pływać, biegać, ćwiczyć z ciężarami. Każdy sposób jest dobry. Jeżeli jednak ćwiczenia mają Ci pomów w zrzuceniu zbędnych kilogramów bardzo ważne jest abyś konsekwentnie i regularnie je wykonywał. Najlepszym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów są ćwiczenia interwałowe. Dla początkujących ten temat może być trudny i zalecam skontaktować się z jakimś trenerem który wszystko Ci wyjaśni.

Podsumowanie

Jak widać droga do lepszego samopoczucia nie jest jakoś specjalnie wymagająca. Wystarczy tylko pozbyć się pewnych nawyków i zacząć dbać o to co jesz. Warto o tym pomyśleć zanim Twój organizm zacznie Cie informować o tym że coś jest nie tak. Pamiętaj że lepiej zapobiegać niż leczyć a takie schorzenia jak nadciśnienie mogą być naprawdę meczące.