Deprecated: Creation of dynamic property JJ_404_to_301::$actions is deprecated in /home/zaplecza/domains/interl.pl/public_html/wp-content/plugins/404-to-301/includes/class-jj-404-to-301.php on line 65
Psychoterapia - skuteczny sposób na walkę z problemami? - Interl
Zdrowie i uroda

Psychoterapia – skuteczny sposób na walkę z problemami?

Psychoterapia – dla kogo jest?

Każdy człowiek chce być szczęśliwy i cieszyć się życiem. Każda istota ludzka posiada swoją godność, swoje cechy charakteru, które powodują, że dany człowiek jest niepowtarzalny. Zdarzają się w życiu sytuacje, które odbijają na ludzkiej psychice głębokie piętno. Rozwód, śmierć kogoś bliskiego, problemy w szkole lub w pracy, wykorzystywanie seksualne albo trudne emocje, z którymi człowiek nie może sam sobie poradzić. Coraz szybszy postęp cywilizacyjny, pośpiech i stres powodują choroby psychiczne. Depresja i nerwica to coraz częściej spotykane zaburzenia w dzisiejszym świecie. Traumy i tłumione emocje kumulują się w ciele człowieka. Schorzenia psychiczne coraz częściej rozpoznaje się u dzieci i nastolatków. Wyścig szczurów, szkolna presja, samotność, odrzucenie przez rówieśników i nieporozumienia z rodzicami odbijają się na zdrowiu mentalnym u młodych ludzi. Młodzież coraz częściej podejmuje próby samobójcze, niestety czasami prowadzące do śmierci. Psychoterapia może temu zapobiec.

Psychoterapia oferuje coraz nowocześniejsze metody terapii. Pójście do terapeuty nie jest już tak wstydliwym tematem jak dawniej, a psychologia jako dziedzina nauki rozwija się coraz bardziej.

Czym jest psychoterapia i dla kogo?

Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Psychoterapia zajmuje się nie tylko leczeniem chorób psychicznych. Pozwala pacjentowi zrozumieć nieprzyjemne emocje, które zachwiały jego życiem. Emocje są naszym wewnętrznym kompasem, drogowskazem – czynią nas istotami ludzkimi. Zadaniem terapeuty jest pomóc pacjentowi poradzić sobie w obliczu trudnej sytuacji życiowej. W wyniku spotkań, pacjent odzyskuje pewność siebie, coraz mniej żyje przeszłością, przejmuje kontrolę nad swoim życiem, staje się szczęśliwym człowiekiem. Terapia poprawia komfort życia chorym z zaburzeniami psychicznymi np. z depresją. Psychoterapia to cykl spotkań z wykwalifikowanym psychoterapeutą. Spotkania mogą być grupowe albo indywidualne. Psychiatra może zastosować leczenie farmakologiczne, jeśli będzie taka potrzeba.

Kim jest psychoterapeuta? 

Psychoterapeuta jest osobą, która ukończyła kilkuletnie szkolenie, które poświadczone jest odpowiednim certyfikatem – zajmuje się zaburzeniami psychicznymi u ludzi, dobiera odpowiednią metodę terapii dla swoich pacjentów. W przypadku konieczności przepisania leku, może to zrobić psychiatra, gdyż jest osobą medyczną i ma do tego odpowiednie uprawnienia. Obowiązkiem psychoterapeuty jest zachować tajemnicę lekarską, wyjątek stanowi tylko sytuacja, kiedy życiu pacjenta zagraża niebezpieczeństwo.

Profesjonalną terapię prowadzi między innymi ośrodek w Olsztynie. Znajdą tam państwo zarówno pomoc zarówno dla siebie, jak i dla swoich dzieci. Szukanie wsparcia nie jest niczym złym ani wstydliwym. Świadczy to o odwadze – zdecydowaliśmy się, przejąć ster nad swoim życiem. Pokazujemy, że zależy nam na sobie, i na zdrowiu naszych najbliższych. Placówka w Olsztynie posiada wykwalifikowaną kadrę. Oferuje między innymi pomoc pacjentom po traumach, z zaburzeniami lękowymi, depresją, anoreksją, bulimią. Na stronie Olsztyńskiego ośrodka psychoterapii znajdą państwo wiele profesjonalnych, psychologicznych artykułów. Po więcej informacji zapraszam na powyższy link, albo pod poniższe dane: 

Olsztyn, ul. Żeromskiego 40/2
Telefon: 533 402 688  

Z każdej sytuacji jest jakiejś wyjście. Warto szukać profesjonalnej pomocy, kiedy sami lub nasi bliscy nie potrafią nam pomóc. Proszenie o pomoc świadczy o tym, że jesteśmy silni – mamy odwagę aby sprostać przeciwnościom losu, a pokonywane trudności będą nas rozwijać i wzmacniać psychicznie.